آمریکا برای استقرار پاتریوت پایگاه می سازد

به گزارش سفر به کیش، ایرنا نوشت: یک مقام سیاسی در الانبار (غرب عراق) امروز (دوشنبه) فاش کرد که نیروهای آمریکایی برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت در عراق، تصمیم به ایجاد پایگاه نظامی جدید در غرب این استان گرفتند و این نشان می دهد که آمریکایی ها به منظور شروع ساخت پایگاه، در این منطقه کاوش نموده اند.

آمریکا برای استقرار پاتریوت پایگاه می سازد

خبرگزاری المعلومه به نقل از این مقام نوشت که نیروهای آمریکایی به منظور استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت برای محافظت از پایگاه هوایی عین الاسد و دیگر مقرهای خود در غرب عراق در برابر حملات احتمالی، تصمیم دارند پایگاه جدیدی در منطقه ام سمیچ در شمال بخش البغدادی در شهرستان هیت استان الانبار بسازند.

به گفته این منبع، اطلاعات موجود نشان می دهد این اقدام از سوی نیروهای آمریکایی مخفی می گردد و آنها به منظور شروع ساخت پایگاه برای سامانه دفاع موشکی پاتریوت منطقه را به خوبی آنالیز و کاوش نموده اند.

وی شرح داد: طبق اطلاعات این اقدام ها نشانگر بقای نیروهای آمریکایی در پایگاه های ثابت خود برای مدت طولانی در مناطق غرب عراق است، همچنین انتخاب این مکان برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت برای نخستین بار در عراق است.

در همین حال پیشتر، کریم علیوی عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق با اشاره به اینکه آمریکایی ها به طور مخفیانه و بدون موافقت دولت عراق، نصب سامانه موشکی پاتریوت را در پایگاه عین الاسد در غرب عراق شروع نموده اند، گفت: اطلاعاتی دریافت شده است که نشان می دهد، نیروهای آمریکایی به طور مخفیانه کار نصب این سامانه را در پایگاه عین الاسد شروع نموده اند.

علیوی با بیان اینکه این سامانه توسط هواپیماهای باری عظیم به این پایگاه منتقل شده است، آن را اقدامی خطرناک دانست که دولت عراق باید در مورد آن تحقیق کند زیرا هیچ اجازه ای در این زمینه به آمریکا داده نشده است.

وزارت دفاع آمریکا نیز پیش از این فاش نموده بود که گفت و گو با دولت عراق در باره سامانه موشکی پاتریوت برای دفاع از نظامیان این کشور در عراق به مرحله پیشرفته ای رسیده است.

در این زمینه نیز رسانه های آمریکایی به نقل از یک مقام این کشور اعلام کردند که وزارت دفاع آمریکا به منظور راه اندازی این سامانه 400 سرباز دیگر به عراق اعزام می نماید.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا برای استقرار پاتریوت پایگاه می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای استقرار پاتریوت پایگاه می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید