ابداع روش جدید برای درمان دیابت نوع 2

به گزارش سفر به کیش، محققان برای درمان دیابت نوع 2 به روش جدیدی متوسل شده اند که مبتنی بر استفاده از نوعی پروتئین موسوم به آدیپسین است که در چربی طبیعی درون بدن انسان وجود دارد.

ابداع روش جدید برای درمان دیابت نوع 2

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به کیش به نقل از مدیکال نیوز، پروتئین آدیپسین که در درون چربی بدن تولید می شود، از سلول های ترشح کننده انسولین در بدن حفاظت می کند و می توان از آن برای درمان دیابت نوع 2 استفاده کرد. سلول های ترشح کننده انسولین در بدن که سلولهای بتا پانکراس نام دارند، در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 سالم نمانده و از بین می روند و حالا با استفاده از پروتئین آدیپسین می توان برای زنده نگهداشتن آنها و کاهش میزان قند خون اقدام کرد.

پژوهشی که در این زمینه در آمریکا اجرا شده نشان می دهد استفاده از این روش به خصوص برای درمان میانسالان در مبتلا به دیابت نوع 2 در امریکا مفید است و افزایش سطح پروتئین آدیپسین در خون به افزایش میزان محافظت از بدن در برابر دیابت نوع 2 می انجامد.

محققان در حال انجام بررسی های بیشتری در مورد این روش درمانی جدید هستند تا مشخص شود استفاده از روش مذکور اثرات جانبی منفی بر روی بدن افراد مبتلا به دیابت دارد یا خیر.

تنها در آمریکا حدود 30 میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند و 95 درصد از این افراد دارای دیابت نوع 2 هستند، این امر باعث عدم واکنش مثبت بدن این افراد به انسولین شده و سلول های بتا پانکراس هم به تدریج تولید انسولین را متوقف می کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ابداع روش جدید برای درمان دیابت نوع 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع روش جدید برای درمان دیابت نوع 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید