امید به درمان لوپوس بیشتر شد

به گزارش سفر به کیش، محققان ایالات متحده یک روش درمانی برای بیماری لوپوس را توسعه داده اند.

امید به درمان لوپوس بیشتر شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به کیش به نقل از شینهوا، محققان ایالات متحده یک روش درمانی برای بیماری لوپوس را توسعه داده اند.

لوپوس یک بیماری خود ایمنی مزمن است که می تواند به قسمت های مختلف بدن حمله کند؛ این بیماری زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن بیمار آغاز به حمله بافت ها و اندام های بدن خود فرد می نماید.

این حملات باعث التهاب، ورم و آسیب دیدن نقاط مختلف بدن همچون مفاصل، پوست، کلیه ها، خون، قلب و ریه می گردد.

براساس داده های بنیاد لوپوس آمریکا، حدود پنج میلیون پرونده از این بیماری در سراسر دنیا وجود دارد.

در یک مطالعه به سرپرستی BGU و انستیتوی ملی قلب ریه و خون در Bethesda، مریلند که در مجله Science منتشر ش، محققان نشان دادند که چگونه DNA میتوکندری باعث بیماری های خود ایمنی می گردد.

میتوکندری ها اندامک های سلولی هستند که بیشتر انرژی سلول را فراوری می نمایند و برای عملکرد و نگهداری آن ضروری هستند.

این تیم مکانیسم منحصر به فردی را کشف نموده است که در آن DNA میتوکندری به وسیله یک کانال بزرگ پروتئینی از سلول خارج می گردد.

DNA میتوکندری توسط سیستم ایمنی بدن به عنوان یک ماده خارجی شناخته شده است که باعث ایجاد پاسخ ایمنی می گردد و در بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس بیان شده است.

محققان برای جلوگیری از تشکیل کانال پروتئین، یک مولکول جدید ایجاد کردند و بدین ترتیب DNA میتوکندری و همچنین پروتئین هایی که باعث مرگ سلول ها می شوند را مسدود می نمایند.

این تیم تا به امروز در آزمایشات موش ها موفقیت چشمگیری داشته و در حال آغاز به انجام اقدامات بعدی در جهت سایر بیماری ها مانند کولیت و کرون است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امید به درمان لوپوس بیشتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید به درمان لوپوس بیشتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید