بورس شنبه چگونه شروع شد؟ ، رکوردزنی شاخص با ورود به کانال 600 هزار واحدی

به گزارش سفر به کیش، به گزارش تجارت نیوز، در معاملات ابتدایی روز شنبه، شاخص کل با رشدی 3 هزار واحدی وارد کانال 600 هزار واحدی شد تا رکوردی تاریخی را به ثبت برساند.

بورس شنبه چگونه شروع شد؟ ، رکوردزنی شاخص با ورود به کانال 600 هزار واحدی

در جریان معاملات اول وقت امروز، سه نماد فولاد، تاپیکو و شتران به ترتیب با 1138، 571 و 451 واحد به ترتیب بیشترین تاثیر را در مثبت بودن شاخص به خود اختصاص دادند. در 35 دقیقه ابتدایی بازار بیش از 270 هزار معامله صورت گرفت که طی آن نزدیک 2 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال معامله شد. سه نماد ونوین، وتجارت و وخارزم بیشترین حجم معاملات و رانفور، ونوین و وخارزم بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند. این در حالی است که گروه دارویی با فشار شدید عرضه روبرو بوده و بیشتر نمادهای آن در محدوده منفی و صف فروش معامله می شوند.

فرابورس اما شروع خوبی را نداشت و با افت 11 واحدی شاخص خود در 35 دقیقه ابتدایی معاملات روبرو شد. سه نماد ذوب، بجهرم و دماوند نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.

بازار سهام در حالی آخرین هفته معاملاتی فروردین را شروع نموده که در هفته گذشته رشدی 9 درصدی را به ثبت رسانده بود. این در حالی است که تغییرات در قوانین حاکم بر بازار سهام در چند وقت اخیر موجب اعتراض بسیاری از فعالان بورسی شده است.

منبع: تجارت نیوز

به "بورس شنبه چگونه شروع شد؟ ، رکوردزنی شاخص با ورود به کانال 600 هزار واحدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس شنبه چگونه شروع شد؟ ، رکوردزنی شاخص با ورود به کانال 600 هزار واحدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید