تیپ متفاوت کیم جونگ اون

به گزارش سفر به کیش، تغییرات اخیر در ظاهر کیم جونگ اون سوالاتی را درباره اهداف وی از این تغییر در سبک پوشش و اینکه آیا او در صدد ایجاد تصویری خاص و تک از خود در عرصه جهانی است موجب شده است.

تیپ متفاوت کیم جونگ اون

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در تصاویر اخیر پخش شده از وی تغییراتی اساسی در نحوه پوشش خود داشت و با لباس هایی به طور کل متفاوت از پدر و پدربزرگش دیده شد. او هنگام نظارت بر یک پرتاب آزمایشی پالتوی چرم سیاهی به تن داشت. چند روز پیش از آن نیز با یک پیراهن آبی و بارانی عاجی رنگ در جزیره کوچک مرزی چانگرین حاضر شد.

با این تغییرات به نظر می رسد که رهبر جوان کره شمالی به دنبال متمایز کردن ظاهر خود از اسلافش باشد.

تیپ کیم جونگ اون

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کیم یونگ هیون، استاد مطالعات کره شمالی در دانشگاه دونگوک در این باره می گوید: به نظر می رسد کیم در کوشش است تا جایی که می تواند ظاهر خاص خودش را بسازد.

از زمانی که کیم جونگ اون جانشین پدرش به عنوان رهبر این کشور شد، تنها در لباس هایی به سبک پدر و پدربزرگش دیده شده بود.

مدل موهای او که به سمت عقب شانه شده و همچنین مدل عینک و لباس های او که به سبک مائو تسه دونگ، بنیانگذار جمهوری خلق چین طراحی شده اند، یادآور پوشش پدربزرگش هستند که در کره شمالی از محبوبیت قابل توجهی برخوردار بود.

ناظران بر این باورند که کوشش کیم جونگ اون برای ایجاد وجهه ای شبیه به پدربزرگش در زمانی که رهبری کره شمالی ار در دست گرفت امری اجتناب ناپذیر بود زیرا باید قدرتش را در حزب حاکم، دولت و ارتش تقویت می کرد.

بعضی تحلیلگران می گویند، تغییر اخیر در ظاهر او ممکن است بیشتر به سلیقه شخصی اش بازگردد و تفسیرهای سیاسی از تمایل او برای ایجاد ظاهری تازه به عنوان یک رهبر ملی را چندان محتمل نمی دانند.

با این حال تغییر اخیر در ظاهر کیم همچنان پرسش هایی را درباره احتمال این که این اقدام نشانگر تغییراتی عمده در سیاست های نظامی و خارجی او هستند، مطرح می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تیپ متفاوت کیم جونگ اون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیپ متفاوت کیم جونگ اون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید