جزئیات بزرگترین عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان

به گزارش سفر به کیش، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از بزرگترین عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان خبر داد.

جزئیات بزرگترین عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان

به گزارش گروه بین الملل سفر به کیش، شبکه المسیره به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن از بزرگترین عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان خبر داده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای جزئیات بزرگترین عملیات یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن در عمق خاک عربستان را گفت.

یحیی سریع گفت 10 فروند پهپاد به طور همزمان، میدان نفتی و پالایشگاه الشیبه وابسته به شرکت آرامکو را در شرق عربستان در عملیات موازنه بازدارندگی برای اولین بار هدف قرار دادند.

وی افزود این میدان و پالایشگاه حاوی مخزن استراتژیک در عربستان با ظرفیت بیش از یک میلیارد بشکه نفت هستند.

این سخنگو گفت بانک اهداف نیروهای مسلح یمن روز به روز گسترده تر می شود و عملیات آینده، برای متجاوزان بسیار دردناک تر خواهد بود.

وی افزود اولین عملیات موازنه بازدارندگی در چارچوب بازدارندگی و پاسخ مشروع به جنایات دشمن و محاصره ملت یمن از سوی آنها اجرا شده است.

سریع، نظام سعودی و دیگر کشورهای متجاوز را به عملیات بزرگتر و گسترده تر در صورت ادامه تجاوزاتشان به یمن تهدید کرد و گفت هیچ گزینه ای در برابر نظام سعودی و دیگر کشورهای متجاوز جز توقف جنگ و پایان دادن به محاصره ملت یمن وجود ندارد.

وی با تبریک به همه شرافتمندان و آزادگانی که در موفقیت این عملیات بزرگ در عمق خاک عربستان سهیم بودند، بار دیگر از تمام شرکت ها و غیرنظامیان در عربستان خواست از تمام مواضع و اهداف حیاتی دور شوند، زیرا اهدافی مشروع به شمار می رود و هر لحظه امکان هدف قرار دریافت آنها وجود دارد.

بر اساس این گزارش، میدان الشیبه یک میدان نفتی در جنوب شرقی عربستان در منطقه الربع الخالی به شمار می رود و حدود 10 کیلومتر از مرزهای جنوبی امارت ابوظبی دور است. عربستان روزانه نیم میلیون بشکه نفت از این میدان استخراج می کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جزئیات بزرگترین عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بزرگترین عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید