خبرنگاران آمریکا در تحقیقات علت سقوط هواپیمای اوکراینی حاضر می گردد

به گزارش سفر به کیش، تهران-ا یرنا - اداره ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا بامداد جمعه با صدور بیانیه ای گفت که در تحقیقات علت سقوط هواپیمای بوئینگ 737 خطوط هوایی اوکراین در ایران حضور خواهد یافت.

خبرنگاران آمریکا در تحقیقات علت سقوط هواپیمای اوکراینی حاضر می گردد

به گزارش شبکه اسکای نیوز، در این بیانیه آمده است که این اداره پیامی از ایران در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی دریافت کرده است.

پیش از این هیأت ایمنی حمل و نقل کانادا نیز اظهار داشت که برای بررسی موضوع در محل سقوط هواپیمای 737 اوکراین در جنوب تهران حضور خواهد یافت.

این هیأت در اطلاعیه ای با اشاره به دعوت نامه ایران برای حضور در محل حادثه سقوط هواپیمای حادثه دیده اظهار داشت که درخواست تهران را در این خصوص پذیرفته و در حال تدارک این سفر است.

این اظهارات بدنبال آن صورت می گیرد که علی ربیعی سخنگوی دولت پنجشنبه شب اظهار داشت: طبق قواعد بین المللی، سازمان هواپیمایی کشوری که سانحه در آن رخ داده است (ایران)، سازمان هواپیمایی کشوری صادر کننده گواهینامه صلاحیت پرواز (اوکراین)، مالک هواپیما (اوکراین) کارخانه سازنده هواپیما (بوئینگ) و کارخانه سازنده موتور هواپیما (فرانسه) می توانند در فرایند تحقیق شرکت کنند.

وی شرح داد: هم اکنون کننده کشور اوکراین در ایران حضور دارد. ایران از شرکت بوئینگ نیز می خواهد کننده اش را برای حضور در فرایند بررسی جعبه سیاه هواپیما اعزام کند.

ربیعی گفت که از حضور کشورهای مرتبط دیگر که اتباع آنها در این حادثه تلخ جان باخته اند نیز در فرایند بررسی استقبال می کنیم.

هواپیمای بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی اوکراینی با 179 مسافر و 9 خدمه پروازی که صبح چهارشنبه (18 دی) تهران را به مقصد کی یف پایتخت اوکراین ترک می کرد در منطقه محمود آباد شهریار و نزدیک شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد.

در این حادثه 147 مسافر ایرانی و 32 مسافر خارجی جان باختند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمریکا در تحقیقات علت سقوط هواپیمای اوکراینی حاضر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا در تحقیقات علت سقوط هواپیمای اوکراینی حاضر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید