خبرنگاران نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی در ابرکوه افزایش یافت

به گزارش سفر به کیش، یزد - خبرنگاران - رییس شبکه دامپزشکی ابرکوه با بیان اینکه نیروهای این نهاد برای نظارت بر فراورده های خام دامی در روزهای تعطیل فعال هستند ، گفت: برای حفظ سلامت و امنیت غذایی شهروندان ، طرح کنترل و نظارت بهداشتی نیز افزایش یافت.

خبرنگاران نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی در ابرکوه افزایش یافت

دکتر علی فاتحی نیا روز شنبه در گفت و گو با سفر به کیش ، اضافه نمود: طرح یادشده تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد و در اجرای این طرح روزانه در قالب سه گروه ثابت و سیار در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر بر واحدهای توزیع، عرضه و نگهداری مرغ و ماهی ، گوشت قرمز، قصابی ها ، خودروهای ویژه حمل فرآورده های دامی و سایر مکان های دامی نظارت می گردد.

فاتحی نیا با بیان اینکه قطعه کردن فراورده های خام دامی از نظردامپزشکی قابل قبول نیست ، گفت: هم اکنون به دلیل شیوع بیماری کرونا، مردم نیازهای خود را از مراکز مجاز خریداری و به تاریخ فراوری و انقضای آن دقت نمایند.

رییس شبکه دامپزشکی ابرکوه گفت: مردم در صورت مشاهده توزیع سیار فراورده های خام دامی به ویژه ماهی موارد را با شماره تلفن 03532838131 یا سامانه 1512 اطلاع دهند .

فاتحی هفته گذشته به سفر به کیش گفته بود: شیرخام در واحدهای دامداری و مراکز جمع آوری شیر این شهرستان روزانه پایش و نمونه گیری می گردد .

شهرستان ابرکوه دارای یک کشتارگاه دام ، 20 باب مغازه عرضه گوشت قرمز ،25 باب مغازه عرضه گوشت مرغ و ماهی ، یک واحد بسته بندی مرغ است.

مرکز شهرستان 55 هزار نفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی در ابرکوه افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی در ابرکوه افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید