خبرنگاران پویش چراغی برافروز در مشهد راه اندازی شد

به گزارش سفر به کیش، مشهد- خبرنگاران- پویش چراغی برافروز توسط شهرداری و شورای شهر مشهد و یک موسسه نیکوکاری با هدف تقویت تاب آوری اقشار آسیب پذیر در مقابل بحران کرونا راه اندازی شد.

خبرنگاران پویش چراغی برافروز در مشهد راه اندازی شد

رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد روز دوشنبه به خبرنگار سفر به کیش گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، برنامه ریزی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر در صدر فهرست اقدامات این سازمان قرار گرفت.

محمد محسن مصحفی اضافه کرد: بر این اساس در این مدت اقداماتی از قبیل تهیه و توزیع بسته های حمایتی و اقلام بهداشتی میان ساکنان مناطق کم برخوردار، توزیع ماسک و ژل ضدعفونی کننده میان کارگران مشاغل پرخطر، توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی محیطی در مراکز حمایتی نظیر مرکز قرنطینه بچه ها کار، کانون اصلاح و تربیت، شیرخوارگاه ها، برخی مراکز ترک اعتیاد، درمانگاه ها و نظایر آن اجرا شده است.

وی ادامه داد: با توجه به جمعیت شهروندان نیازمند و احتمال طولانی شدن مدت مبارزه با ویروس کرونا، برای تداوم حمایت از این شهروندان، نیاز به جذب مشارکت های اجتماعی و پویش های مردمی جدی و حیاتی است.

وی گفت: در این راستا پویش چراغی برافروز با هدف جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی برای نیازمندان و تقویت تاب آوری آن ها در شرایط فعلی راه اندازی شد.

معاون شهردار مشهد اضافه کرد: توزیع بسته های غذایی و بهداشتی از اولویت های این پویش است و مبالغ جمع آوری شده صرف تهیه و توزیع بسته های غذایی و بهداشتی برای خانوارهای نیازمند و در معرض آسیب می شود.

وی ادامه داد: خیران و نیک اندیشان می توانند کمک های خود را به شماره حساب 77900779000 یا شماره کارت 5894637000000007 واریز کنند، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با سامانه 137 تماس بگیرند.

حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد در مناطق حاشیه شهر سکونت دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پویش چراغی برافروز در مشهد راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پویش چراغی برافروز در مشهد راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید