سوء استفاده ادارات پلیس آمریکا از منابع مالی حاصل از جریمه ها

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران: یک نشریه آمریکایی با بررسی هزاران گزارش ادارات پلیس آمریکا، افشا کرد این ادارات درآمد حاصل از جریمه های تعیین شده را برای خرید سلاح، خودروهای زرهی، دست بندهای الکترونیکی، مسافرت و دعوت از دلقک ها برای مراسم خود، هزینه کرده اند.

سوء استفاده ادارات پلیس آمریکا از منابع مالی حاصل از جریمه ها

به گزارش گروه بین الملل سفر به کیش به نقل از واشنگتن پست، نهادهای انتظامی و ادارات پلیس آمریکا طی سال های گذشته صدها میلیون دلار پولی را که از طریق جریمه های مقرر در قوانین ملی از آمریکایی ضبط کرده اند را صرف خرید سلاح، خودروهای زرهی و دست بندهای نظارتی الکترونیکی کرده است. همچنین از پول ها برای خرید وسایل نقلیه مجلل، مسافرت و دعوت از دلقک ها برای مراسم خود استفاده کرده اند.

به نوشته واشنگتن پست، جزئیات این هزینه ها در هزاران گزارش سالانه ای که به ادارات محلی و دولتی برنامه فدرال اشتراک گذاری عادلانه وابسته به وزارت دادگستری آمریکا ارائه شده است، برنامه ای که به واحدهای محلی و ایالتی پلیس آمریکا اجازه می دهد تا 80 درصد اموالی را که ضبط کرده اند را در اختیار خود نگه دارند. این نشریه آمریکایی توانسته است بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، حدود 43 هزار گزارش مربوط به سال های 2008 تا کنون را به دست آورده است.

اسناد ارائه شده اطلاعاتی گسترده در مورد چگونگی بهره مندی ادارات پلیس و نیروهای ویژه مبارزه با مواد مخدر در سرتاسر این کشور از قوانین موجود برای اخذ پول و ضبط اموال بدون اینکه به درستی وقوع جرمی را ثابت کنند، نشان می دهد. تصویب این قانون به منظور افزایش خسارت های وارده بر سازمان های قاچاق مواد مخدر بوده است، اما شواهد نشان می دهد که از این قانون به صورتی ابزاری عادی برای تأمین مالی تمام سطوح قوای انتظامی استفاده شده است.

در همین زمینه، جولی پارکر سخنگوی پلیس منطقه پرنس جورج در مریلند گفت: در دوران اجرای بودجه های سختگیرانه، و حتی در زمانی که دارای مازاد بودجه بودیم، استفاده از پول های حاصل از جریمه ها برای خرد تجهیزات و آموزش نیروها به آماده بودن برای شرایط همیشه متغیر مبارزه با جرایم به حفظ و تأمین شهروندان کمک کرده است.

این در حالی است که براد کیتس، مدیر سابق برنامه دارایی های حاصل از جریمه در وزارت دادگستری آمریکا گفت که گزارش واشنگتن پست از مخارج اجرا شده از این منابع نشان می دهد که نیروهای پلیس از برنامه فدرال اشتراک گذاری عادلانه به صورت یک صندوق صندوق تأمین مالی شناور استفاده کرده است. وی افزود: تمامی این اقدامات در تقابل با قانونی اساسی آمریکا بوده و مطابق با آن منطبق نیست. تمامی آن ها خلاف حقوق شهروندان آمریکایی است.

پ

منبع: تسنیم

به "سوء استفاده ادارات پلیس آمریکا از منابع مالی حاصل از جریمه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوء استفاده ادارات پلیس آمریکا از منابع مالی حاصل از جریمه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید