مسئولان جوابگوی نیازمندی های مردم سیستان باشند ، صف های گازی که دست بردار نیستند

به گزارش سفر به کیش، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 5 ماه است که مردم سیستان و بلوچستان با مشکل صف های طولانی گاز دست و پنجه نرم می نمایند و هیچ کس در استان جوابگوی این وضع نیست.

مسئولان جوابگوی نیازمندی های مردم سیستان باشند ، صف های گازی که دست بردار نیستند

محمد جواد عمرانی، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن سیستان و بلوچستان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه سفر به کیش گفت: بیش از 5 ماه است که مردم سیستان و بلوچستان با مشکل صف های طولانی گاز دست و پنجه نرم می نمایند و هیچ کس در استان جوابگوی این وضع نیست. جنبش های مختلف دانشجویی در سرتاسر استان سیستان و بلوچستان در سالی که گذشت نشان دادند هیچ تعارفی با هیچ مسئولی در استان ندارند و تشکل های دانشجویی در سراسر استان پیگیر حل مسائل مردم هستند و ان شالله سال آینده هم مصمم تر خواهند بود.

عمرانی اظهار داشت: در جریان داستان تکراری صفوف گاز، شرکت های توزیع گاز پولی مازاد بر آن چیزی که تصویب شده را از مردم می گیرند و این رقم در این 5 ماهی که گذشت بالغ بر ده ها میلیون تومان سود غیرقانونی را نصیب چند فرد خاص نموده که تمام آن از جیب مردم است. درحالی که همین پول می توانست حقوق ماهانه چند کارگر در استان باشد.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن سیستان و بلوچستان اضافه کرد: چرا در همان ابتدا مشکل که دانشجویان درخواست داشتن کارتخوان همراه با ماشین های توزیع گاز را ارائه دادند، مسئولین و فرمانداران و حتی مجموعه های نظارتی به این مسئله توجه نکردند؟ درست نیست حالا که هوا گرم شده و مشکل به خودی خود حل می گردد، فرمانداری در رسانه ها بگوید از این به بعد کارتخوان را در ماشین های توزیع قرار می دهیم. سوال این جاست که چرا آن موقع قرار ندادید؟

وی در ادمه گفت: دلیلش تعیین است؛ یک شرکت در استان با یکی از مسئول زد و بند دارد. این شرکت جلوی کار را گرفت و فرماندار هم سکوت کرد. این مقام مسئول پیگیر کارتخوانی که فراهم کردن آن بسیار ساده بود، نشد. همچنین دادستان سیستان و بلوچستان زمانی قول اضافه ششدن نظارت ها را دادید؛ بر چه اساسی بعد از چند روز تمامی نظارت ها را به یکباره قطع کردید؟ چرا هیچ گاه تکلیف بعضی ماشین های کپسول گازی که بدست دلال ها سپرده می شد و در خیابان های زاهدان و زابل حتی تا قیمت 70 هزار تومان هم فروخته می شد، را تعیین نکردید ؟

عمرانی توضیح داد: صف های گاز طولانی امان مردم را بریده است . ذرات معلق در بعضی شهرستانهای استان به بیش از 5 برابر حد مجاز رسیده و ویروس کرونا هم در سیستان و بلوچستان نفوذ نموده اما به واقع شرایط استان به لحاظ سلامت و بهداشت مناسب نیست و اگر مسئولین نهایت کوشش خود را ننمایند امکان ایجاد فاجعه ای دیگر در استان خواهیم بود.

این فعال دانشجویی تاکید نمود: فرایند گسترش ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان سیر تصاعدی دارد و این مسئله با وجود تجمعات مختلف در استان به هر بهانه ای جدی تر هم خواهم شد. متاسفانه هم دولت و هم مجلس همواره در قبال پرداخت یارانه نقدی 40 هزار میلیارد تومانی موضع می گیرند؛ در حالی که برای اصلاح ساز و کار ناعادلانه تخصیص یارانه 35 میلیارد دلاری انرژی اقدامی صورت نگرفته و دهک های کم درآمد کشور که عمدتا در استان سیستان و بلوچستان هستند، از یارانه انرژی کمتر استفاده می نمایند که این به معنای عدم اجرای عدالت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مسئولان جوابگوی نیازمندی های مردم سیستان باشند ، صف های گازی که دست بردار نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان جوابگوی نیازمندی های مردم سیستان باشند ، صف های گازی که دست بردار نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید