موگرینی: اعتراضات در ایران نباید با اجرای برجام ارتباطی داشته باشد، هیچ نیرویی برای حفظ برجام نباید هدر برود

به گزارش سفر به کیش، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید که موضوع اعتراضات در ایران نباید ارتباطی با اجرای توافق هسته ای با ایران داشته باشد.

موگرینی: اعتراضات در ایران نباید با اجرای برجام ارتباطی داشته باشد، هیچ نیرویی برای حفظ برجام نباید هدر برود

به گزارش گروه سیاسی سفر به کیش، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهار نظری در مورد آشوب های اخیر در بعضی شهرهای ایران که به بهانه افزایش قیمت بنزین رخ داد و همچنین ناآرامی ها در عراق و لبنان گفت که اتحادیه اروپا هرگونه خشونت را از هر یک از طرف ها محکوم می نماید.

موگرینی توضیح داد که اتحادیه اروپا خواهان احترام به آزادی بیان و تحقیق در مورد خشونت های اتفاق افتاده شده است.

به گفته موگرینی هر کدام از این سه کشور خود باید راه خروج از مشکلاتش را بیابد و کس دیگری نمی تواند چنین کاری را برای آنها انجام دهد. با این حال او مدعی شد که اتحادیه اروپا به حمایت از گفت وگو و همراهی با اصلاحات ادامه خواهد داد و شریکی برای صلح در خاورمیانه خواهد بود.

خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال نیز به نقل از موگرینی نوشته است که موضوع اعتراضات در ایران نباید ارتباطی با اجرای توافق هسته ای با ایران داشته باشد.

موگرینی تصریح نموده که اتحاد بین کشورهای اروپایی برای حفظ برجام تا جایی که ممکن باشد لازم است همان طور که چند هفته پیش نیز توافق شد که هیچ نیرویی برای حفظ برجام نباید هدر برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موگرینی: اعتراضات در ایران نباید با اجرای برجام ارتباطی داشته باشد، هیچ نیرویی برای حفظ برجام نباید هدر برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: اعتراضات در ایران نباید با اجرای برجام ارتباطی داشته باشد، هیچ نیرویی برای حفظ برجام نباید هدر برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید