نمونه هایی از طراحی شومینه مدرن در سال 2018

به گزارش سفر به کیش، راهکارهای زیادی برای ایجاد تغییر در منزل و سبک زندگی وجود دارد. قرار نیست برای تغییر دکوراسیون و روی مد بودن، تغییرات بزرگی ایجاد کرد و هزینهٔ فراوانی کرد. گاهی اوقات تغییر یک بخش کوچک منزل می تواند تأثیر چشم گیری روی ظاهر دکوراسیون داشته باشد. در این مطلب با چند نمونه از طراحی شومینه مدرن این مسأله را به شما اثبات خواهیم کرد. ادامهٔ مطلب را با خبرنگارن، مجله آنلاین خبرنگاران همراه باشید.

نمونه هایی از طراحی شومینه مدرن در سال 2018

شماره 1: جسورانه و در مرکز توجه

همواره قرار نیست شومینه را در داخل دیوار یا گوشه ای از اتاق تعبیه کرد. کافی است برای طراحی شومینه مدرن مقداری خلاقیت بیشتر به خرج داد. جهت این امر می توان شومینه را در مرکز اتاق نشیمن قرار داد.

در تصاویر مشاهده می کنید که شومینه های زیبا و 360 درجه در مرکز اتاق نشیمن قرار دارند. این نوع طراحی باعث ایجاد فضایی صمیمی، خاطره انگیز و تا حدودی خیال انگیز خواهد شد. البته این سبک طراحی احتیاج به فضای بیشتری نیز دارد. شومینه های شیشه ای می توانند گزینهٔ جذابی برای این سبک دکوراسیون باشند.

شماره 2: کاربردی، زیبا و متفاوت

در دکوراسیون منزل همواره به مسائل متفاوت فکر کنید. قرار نیست هرچیزی که در دکوراسیون به امری طبیعی و ثابت تبدیل شده است، برای شما نیز پاسخگو باشد. می توانید موارد جدیدی را جهت ایجاد تفاوت و جذابیت بیشتر امتحان کنید. همان طور که در خصوص قبلی نیز عنوان شد، قرار نیست شومینه در دیوار منزل کار گذاشته گردد. موارد متفاوتی را امتحان کنید.

در این مورد شومینهٔ زیبا و در عین حال کاربری را مشاهده می کنید که حرف اول را در دکوراسیون این اتاق نشیمن می زند. بدون شک این شومینه در مرکز توجه تمامی افراد قرار خواهد گرفت. با استفاده از این شومینه جدای از زیبایی منحصر به فرد، می توان پخت و پزهای طولانی و ساده را نیز روی آن انجام داد. برای مثال در شب های طولانی زمستان می توانید قرمه سبزی خود را روی شومینه گذاشته و بگذارید با دمای ملایم روی آن جا بیفتد. بوی فوق العاده غذای گرم و زیبایی منحصر به فرد شومینه، منزل شما را به مأمنی متفاوت و خیالی تبدیل خواهد نمود.

شماره 3: طراحی شومینه مدرن با بتن

در طراحی مدرن استفاده زیادی از رنگ خنثی و سطوح صاف می گردد. بتن هردوی این موارد را برای دکوراسیون منزل به ارمغان می آورد. با استفاده از بتن می توانید احساس مدرن و متفاوتی را درون شومینه ایجاد کنید.

در این تصویر شومینه سه طرفه، شیشه ای و زیبایی را مشاهده می کنید که زمینهٔ بتنی دارد. این زمینهٔ بتنی در ترکیب با شیشه و چوب مصنوعی داخل شومینه بسیار چشم نواز است. فریم شومینه را می توانید با توجه به دکوراسیون منزل خود و سبک دکوراسیون انتخاب کنید. رنگ و ساختار این فریم می تواند متفاوت باشد.

شماره 4: شومینه های واکنش گرا

اگر در کنار زیبایی و دکوراسیون به هنر و موسیقی نیز علاقه دارید، این مورد برای شما طراحی شده است. طی چند سال اخیر تکنولوژی و خانهٔ هوشمند حرف های زیادی برای گفتن داشته اند. نمی توان منکر تأثیر بیش از حد تکنولوژی در تمامی جنبه های زندگی افراد شد.

با استفاده از این شومینه های هوشمند و واکنش گرا می توان پایکوبی آتش را هنگام پخش موسیقی مشاهده کرد. این شومینه ها با پخش موسقی به حجم صدای دریافتی واکنش نشان داده و آتش را با موسیقی پخش شده هماهنگ می نمایند.

شماره 5: جایگزینی برای چوب

بخش عمدهٔ این مطلب روی موارد متفاوت و غیرعادی تمرکز دارد. دکوراسیون جذاب، دکوراسیونی است که بتواند منزل شما را متفاوت جلوه دهد. المان های تکراری دکوراسیون را در بیشتر منازل می توان پیدا کرد. با این وجود موارد غیرعادی است که منزل شما را خاص و منحصر به فرد خواهد نمود.

در داخل بیشتر شومینه ها از چوب مصنوعی استفاده می گردد. با اینکه چوب احساس سنتی و نوستالژیکی ایجاد می نماید اما می توان موارد دیگری نیز در کنار آن در نظر گرفت. مواردی همچون سنگ، شیشه و کریستال در کنار چوب می تواند در طراحی شومینه مدرن استفاده گردد. البته مصالح استفاده شده در این شومینه ها (مانند چوب مصنوعی) متفاوت است و تنها ظاهر آنها شبیه به مواردی است که اشاره کردیم.

شماره 6: شومینه شیشه ای دوجداره

استفاده از شیشه در دکوراسیون منزل و طراحی شومینه مدرن بسیار به چشم می خورد. امروزه شیشه به جزئی جدایی ناپذیر در طراحی منزل تبدیل شده است. شومینه های شیشه ای نیز به صورت عمده در منازل یافت می شوند. طبق استانداردهای کنونی، بسته به نحوهٔ کارگذاری شومینه و نظر کارشناس مربوطه نمی توان از شومینهٔ شیشه ای تک جداره استفاده کرد.

شومینهٔ شیشه ای دوجداره در این موارد به یاری شما خواهد آمد. در این نوع شومینه ها از دو لایه شیشه برای امنیت بیشتر استفاده شده است. بین این دو لایه شیشه نیز لایه ای از هوا قرا گرفته است. بدین ترتیب میزان حرارت شیشه ای که در تماس با آن هستید تا حد زیادی کاهش می یابد. هوای گرم شومینه نیز به کانال معینی منتقل شده و در اتاق موردنظر به صورت یکسان توزیع می گردد. بدین ترتیب هوای گرم هدر نمی رود و دکوراسیون نیز فدای کاربرد و امنیت نخواهد شد.

شماره 7: ترکیب طراحی مدرن و کلاسیک

استفاده از عناصر کلاسیک در دکوراسیون احساس خاصی به فضای منزل می دهد. این احساس را می توان ترکیبی از صمیمیت، سادگی و خاطرات دانست. امروزه ترکیب طراحی مدرن و کلاسیک به یکی از پرطرفدارترین امور دکوراسیون تبدیل شده است. البته ترکیب هنرمندانهٔ این دو سبک احتیاجمند سلیقه و مهارت بالایی است.

استفاده از عناصر کلاسیک در طراحی شومینه های مدرن یکی از ابزار قدرتمند دکوراسیون منازل محسوب می گردد. این نوع شومینه ها با ظاهر بخاری های چوبی قدیمی طراحی می شوند. حتی محل قرار دادن چوب نیز در کنار شومینه در نظر گرفته می گردد. این شومینه زیبا توسط معمار و طراح لوازم منزل ایتالیایی، آنتونیو سیچریو (Antonio Citterio) طراحی شده است.

شماره 8: طراحی شومینه مدرن با سلیقه شخصی

همواره قرار نیست لوازم منزل را به صورت آماده تهیه کرد. چیدمان لوازم یکی از مهترین بخش های دکوراسیون منزل به شمار می رود. اگر این لوازم با هم دیگر هم خوانی نداشته باشند و یک الگوی طراحی معین را دنبال ننمایند، ظاهر نهایی باب میل شما نخواهد بود. برای همین می توان بخش هایی از منزل را با سلیقهٔ خودمان طراحی کنیم.

شومینه جزء مواردی است که می تواند به صورت اختصاصی طراحی گردد. استفاده از مصالحی همچون سنگ، فلز و شیشه در طراحی شومینه کاربرد زیادی دارد. بدین ترتیب می توانید دکوراسیون منزل را با سلیقهٔ خود طراحی نموده و از نتیجهٔ نهایی لذت ببرید.

شماره 9: القای احساس واقعی

همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، احساس نوستالژیک المان های کلاسیک می تواند نقش بسزایی در دکوراسیون منزل ایفا نماید. این نوع المان ها در طراحی هر خانه ای متفاوت است. ممکن است به موارد جزئی و نادر بسنده کنید. ممکن است بعضی از اتاق ها را با این سبک طراحی پیش برده و دیگر اتاق ها را متفاوت طراحی کنید.

شومینه در اتاق نشیمن یکی از مهم ترین المان های طراحی است. اصولاً شومینه برای ظاهر بهتر استفاده می گردد و فزونی خاصی به لحاظ کاربرد عملی نسبت به بخاری ندارد. به همین منظور می توان در طراحی آن به القای احساس واقعی شومینه پرداخت.

در بعضی کشورها و البته بعضی شهرهای کوچک و روستاهای کشور هنوز از چوب برای گرم کردن منازل استفاده می گردد. طراحی شومینه نیز به شکلی است که داخل آن چوب استفاده می گردد. می توان در کنار شومینه قطعاتی از چوب مصنوعی را به کار گرفت. این قطعات چوب احساس فوق العاده ای از دکوراسیون کلاسیک را به اتاق نشیمن شما اضافه خواهد نمود.

شماره 10: شومینه هوشمند

در بخش شومینه های واکنش گرا طراح های جذاب و متفاوتی را آنالیز کردیم. شومینه های واکنش گرا به موسیقی پخش شده واکنش نشان می دهند و پایکوبی شعله های آتش را برای شما برپا می نمایند. این قابلیت به لطف تکنولوژی امکان پذیر شده است. اکنون به شومینه های هوشمندی اشاره می کنیم که از اپلیکیشن اختصاصی برای کنترل بهره مند هستند.

به همراه شومینه های هوشمند یک اپلیکیشن ارائه می گردد که قابلیت کنترل از راه دور را توسط گوشی به شما می دهد. تنظیم دمای منزل، انتخاب زمان روشن و خاموش شدن و اطلاع از میزان صرفه جویی در مصرف انرژی از مزایای این اپلیکشن به شمار می رود.

شماره 11: فضای عمودی را دریابید!

کمتر کسی در دکورسیون و جنبهٔ کاربردی چیدمان لوازم منزل از فضای عمودی استفاده می نماید. این در حالی است که استفاده از این فضا می تواند جدای از زیبایی، فضای داخلی اتاق ها را نیز برای شما تا چند برابر افزایش دهد. همواره استفاده از المان های عمودی در کنار المان های افقی به چشم نواز بودن طراحی یاری می نماید.

شومینهٔ عمودی نیز یکی از ابزارهای فوق العاده برای این منظور است. این نوع شومینه ها را می توان در مرکز اتاق نشیمن یا حتی گوشه ای از اتاق در نظر گرفت. به شکلی که احساس یک ستون را القا کند. در شماره 1 این مطلب تصاویر شومینه هایی را در مرکز نشیمن مشاهده کردیم. این مورد نیز کاربری مشابه در طراحی منزل دارد. با این تفاوت که طراحی مستطیلی شکل و یکپارچه با بافت دیوارها را به نمایش می گذارد.

شماره 12: المان های فانتزی

اگر به دنیای فانتزی و ماجراجویی در دکوراسیون علاقه داشته باشید، محدودیت های موجود را کنار می زنید و فراتر از تصور خواهید رفت. اگر فیلم معروف هابیت (The Hobbit) را مشاهده نموده باشید، تصویر نسبتاً مناسبی از دنیای فانتزی دارید.

البته برای دکوراسیون فانتزی به المان هایی فراتر از شومینه احتیاج دارید. با این وجود می توان شومینه را در مرکز توجه این نوع دکوراسیون قرار داد. سنگ یکی از بهترین مصالح برای طراحی شومینه در این سبک دکوراسیون است.

شماره 13: شومینه در خارج منزل

استفاده از شومینه و بخاری در خارج منزل (برای مثال در حیاط و تراس) زیاد مرسوم نیست. با این وجود کسی جلوی شما را برای خلاقیت و ایجاد فضای گرم و صمیمی در تراس منزل برای فصول سرد نگرفته است. قرار نیست تمام اوقات خود را در فصل زمستان و پاییز در داخل منزل سپری کنید.

طراحی شومینه در تراس و حیاط باعث تفاوت و تنوع در دکوراسیون منزل می گردد. برای طراحی این نوع شومینه ها از مصالح و المان های طبیعی باید استفاده کرد که فضای زندهٔ خارج منزل را به خوبی به تصویر بکشد. سنگ و فلز بهترین گزینه های طراحی شومینه با این سبک هستند.

شماره 14: طراحی صنعتی

سبک دکوراسیون صنعتی در طراحی آشپزخانه ها استفاده بی شماری دارد. اگر به این سبک علاقه دارید، می توانید آن را در اتاق نشیمن و دیگر فضاهای منزل نیز پیاده کنید. مهم ترین بخش های این نوع طراحی استفاده از فلز و رنگ های خنثی و متالیک است. طراحی صنعتی یکی از رایج ترین انواع طراحی مدرن به شمار می رود.

همان طور که اشاره شد، برای طراحی شومینه مدرن به سبک صنعتی باید از رنگ های متالیک و خنثی استفاده کرد. عامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، اندازهٔ شومینه است. شومینه های هماهنگ با این سبک باید عظیم باشند. اگر به دنبال مقداری طراوت و احساس زندگی بیشتر در این سبک طراحی هستید، از گل و گیاه در کنار شومینه بهره ببرید. بعضی گیاهان در محیط های گرم بسیار خوب رشد می نمایند.

کدام یک از موارد عنوان شده در این مطلب را بیشتر دوست دارید؟ شومینهٔ منزل شما به کدام سبک طراحی شده است؟ موارد دیگری از طراحی شومینه مدرن سراغ دارید که در این مطلب به آنها اشاره نشد؟ از میان شومینه و بخاری کدام یک را بیشتر می پسندید؟ دیدگاه های خود را با ما و دوستان خود نیز در میان بگذارید.

منبع: هومینگ

به "نمونه هایی از طراحی شومینه مدرن در سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه هایی از طراحی شومینه مدرن در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید