هر سرفه و عطسه ای نشانه کرونا نیست

به گزارش سفر به کیش، هرسرماخوردگی ویروس کرونا نیست و نیازی به بستری شدن ندارد.

هر سرفه و عطسه ای نشانه کرونا نیست

عباس بدخشان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: هر سرماخوردگی، ویروس کرونا نیست و احتیاجی به بستری شدن ندارد. بهتر است در منزل بمانید و از خود مراقبت کنید. با تماس تلفنی با شماره 190 می توانید سوالات خود را از همکاران متخصص ما بپرسید و با هدایت های اجرا شده و توصیه های پزشک معالج، در منزل تحت درمان و بهبودی کامل قرار بگیرند.

او در مورد بیماری های ویروسی بیان نمود: بیماری های ویروسی، بیماری های خود محدود شونده ای هستند که درمان هایی مانند آنتی بیوتیک ها را ندارند و احتیاج به درمان و مراقبت های حمایتی دارند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان نمود: در حوزه درمان بستری استان آماده هستیم که برای موارد شدید با توجه به ماهیت تهاجمی این ویروس اگر موارد معدودی پیدا شد که احتیاج شد خدمات ویژه ای ارائه دهیم، فضای کافی داشته باشیم.

بدخشان درباره دیگر اقدامات مربوط به این زمینه گفت: یکی از کار های ما راه اندازی کلینیک های تب است که برای بیماران سرپایی هم فکری نموده باشیم که با بیماران دیگر به صورت مختلط مراجعه نکنند و بیماران به صورت جداگانه مداوا شوند که مشخص تکلیف برای بازگشت به خانه و یا مراجعه به مراکز درمانی صورت بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هر سرفه و عطسه ای نشانه کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر سرفه و عطسه ای نشانه کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید