پاکستان: همچنان به برداشته شدن تحریم های ظالمانه علیه ایران تأکید داریم

به گزارش سفر به کیش، وزارت خارجه پاکستان بیان کرد: به عنوان یک همسایه از مشکلاتی که تحریم ها برای ایران ایجاد می نماید مطلع هستیم و برای برداشته شدن آن کوشش خواهیم کرد.

پاکستان: همچنان به برداشته شدن تحریم های ظالمانه علیه ایران تأکید داریم

به گزارش دفتر منطقه ای سفر به کیش به نقل از داون نیوز، عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اظهار داشت: از زمان آغاز بحران کوشش ما برای متقاعد کردن سران آمریکایی جهت لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران شدت گرفته است.

وی توضیح داد: عمران خان نخست وزیر پاکستان به صورت ویژه در این خصوص با مسئولین آمریکایی صحبت کرد و حتی بحث به کنگره این کشور نیز کشیده شد.

فاروقی گفت: بحران کرونا یک چالش جدی است و نباید در این شرایط با تحریم های ظالمانه به این مسئله که جان انسان ها را تهدید می نماید دامن زد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان به بازگشت زوار نیز اشاره نموده گفت: همزمان با آغاز کرونا و بسته شدن مرزها حدود 7 هزار زائر پاکستانی در ایران بودند که با همکاری دولت های اسلام آباد و تهران بیشتر آنها به خاک پاکستان برگشتند.

وی اضافه نمود: هنوز هم حدود 300 زائر پاکستانی در ایران هستند و منتظر موافقت دولت با ارسال هواپیما هستند تا به صورت هوایی برگردند.

فاروقی راجع به همکاری دولت های ایران و پاکستان گفت: ما کوشش های تهران برای خدمت رسانی به زائرین را قابل ستایش می دانیم.

این مقام ارشد وزارت خارجه اضافه نمود: ایران برای ما کشوری دوست و همسایه است و این طبیعی بود که در بحران کرونا نیز دو کشور همکاری های خود را تقویت و کوشش نمایند مسائل را به صورت مشترک از پیشِ رو بردارند.

لازم به ذکر است درصد زیادی از زائران پاکستانی با آغاز بحران کرونا و همکاری های صورت گرفته پیروز شدند به صورت زمینی وارد مرز کشورشان شوند و سایر زائرین که توان سفر زمینی را ندارند منتظر بازگشت با هواپیما هستند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پاکستان: همچنان به برداشته شدن تحریم های ظالمانه علیه ایران تأکید داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: همچنان به برداشته شدن تحریم های ظالمانه علیه ایران تأکید داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید