کرسی نمایندگی مجلس؛ هدیه دولت هند به قاضی پرونده مسجد بابری

به گزارش سفر به کیش، دولت حزب بی جی پی در اقدامی عجیب قاضی پرونده مسجد بابری که حاضر شده بود علیه مسلمانان حکم صادر کند را نماینده خود در مجلس هند کرد.

کرسی نمایندگی مجلس؛ هدیه دولت هند به قاضی پرونده مسجد بابری

به گزارش دفتر منطقه ای سفر به کیش به نقل از تایم آو اندیا، دولت هند به صورت رسمی رنجن گوگئی قاضی پرونده مسجد بابری را به عنوان یکی از نمایندگان خود در راجیه سبا معرفی کرد.

گزارش ها حاکی است رنجن گوگئی که رئیس پیشین دادگاه عالی هند نیز بوده است از سوی دولت به عنوان یکی از نمایندگان شورای ایالت های هند انتخاب شد.

این شورا که 250 کرسی دارد سیستم انتخابات خاصی دارد و در برخی از کرسی ها دست دولت هند برای انتخاب نمایندگان بدون برگزاری انتخابات باز است.

وزارت کشور هند ضمن اعلام رسمی این خبر شرح داد رنجن گوگئی سابقه فعالیت خوبی دارد و به این دلیل از سوی دولت به عنوان یکی از نمایندگان راجیه سبها انتخاب شده است.

این انتخاب مورد خشم و اعتراض مسلمانان هندی قرار گرفته و برخی از رسانه های وابسته به مسلمانان به صورت آشکار آن را هدیه دولت هند به شخصی دانستند که حاضر شده علیه مسلمانان حکم صادر کند.

ملت تایمز در این خصوص نوشت: رنجن گوگئی به دلیل صدور حکم علیه مسلمانان از سوی دولت هند مورد تشویق قرار گرفت و جایزه خود را که کرسی راجیه سبها بود دریافت کرد.

گفتنی است این کرسی به دلیل کهولت سن و بازنشسته شدن یکی از نمایندگان خالی شده بود و دولت هند نیز بلافاصله گوگئی را جایگزین کرد.

پرونده مسجد بابری تاریخی ترین پرونده هند تلقی می شود که طی ماه های اخیر حکم نهایی از سوی دادگاه برای آن صادر شده است و طبق آن زمین این مسجد 600 ساله به دلیل ادعای هندوها مبنی بر تولد خدای رام در آن به هندوها بخشیده شد!

دولت هند برای آرام کردن مسلمانان زمینی را در یک روستای دور افتاده به آنها اختصاص داده است تا در آن مسجد بسازند.

هندوهای افراط گرا تا کنون بارها به مسجد بابری حمله کرده اند و صدها مسلمان را در آتش خشم خود سوزانده و طعمه مرگ کرده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرسی نمایندگی مجلس؛ هدیه دولت هند به قاضی پرونده مسجد بابری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرسی نمایندگی مجلس؛ هدیه دولت هند به قاضی پرونده مسجد بابری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید