کرونا ، پزشکان استرالیایی: به ماسک و تجهیزات محافظتی احتیاج داریم

به گزارش سفر به کیش، کادر درمانی بیمارستان های استرالیا می گوید روزانه از مردم هدایای مختلفی از جمله غذا دریافت می نماید اما چیزی که آنها احتیاج دارد ماسک و تجهیزات محافظتی در برابر ویروس کرونا است.

کرونا ، پزشکان استرالیایی: به ماسک و تجهیزات محافظتی احتیاج داریم

به گزارش گروه بین الملل سفر به کیش، همزمان با افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس کووید19 در سراسر دنیا و روی آوردن کشورهای اروپایی و آمریکا به سرقت محموله های تجهیزات درمانی یکدیگر، پزشکان استرالیا نیز از کمبود ماسک گلایه می نمایند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، کادر درمانی بیمارستان های استرالیا که مشغول مقابله با شیوع ویروس کروناست، می گوید به صورت روزانه از مردم هدایای قدردانی از جمله غذا دریافت می نماید اما چیزی که واقعا به آن احتیاج دارد، ماسک های تنفسی مناسب است تا با شیلدهای دست ساز خود جایگزین کند.

بر اساس این گزارش، پزشکان و پرستاران استرالیایی که به دلیل کمبود ماسک و تجهیزات محافظتی به ساخت شیلدهای خانگی روی آورده اند، از اینکه دولت میزان کافی ماسک در اختیار آنها قرار نمی دهد گلایه دارند و این در حالی است که به گفته آنها مردم عادی بسیاری از ماسک N95 بهره مند هستند.

به نوشته رویترز، نمایندگان اتحادیه پزشکان و پرستاران استرالیا می گویند دولت به آنها اطمینان داده ذخایر کافی از تجهیزات محافظتی وجود دارد اما کادر درمانی که در خط مقدم در بیمارستان ها با ویروس کرونا دست وپنجه نرم می نماید، به دلیل کمبود این وسایل، مجبور به استفاده چندباره از ماسک های دست دوم یا تجهیزات دست ساز است.

در کنار استرالیا، کمبود ماسک های N95 و دیگر تجهیزات محافظتی در کشورهای اروپایی و آمریکا نیز باعث شده که کادر درمانی این کشورها دست به اعتراضات متعددی علیه دولت بزند.

بر اساس آمار اعلامی، تا کنون در استرالیا 5750 مبتلا به ویروس کرونا و 37 مورد فوتی بر اثر این بیماری گزارش شده است.

پیش از این نخست وزیر استرالیا از تصمیم دولت برای یاری دریافت از نیروهای نظامی این کشور جهت اعمال قرنطینه اجباری خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا ، پزشکان استرالیایی: به ماسک و تجهیزات محافظتی احتیاج داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، پزشکان استرالیایی: به ماسک و تجهیزات محافظتی احتیاج داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید