کویر آتاکامای شیلی؛منطقه ای عجیب و آخر الزمانی، عکس

به گزارش سفر به کیش، کویر آتاکاما در نزدیکی فرودگاه ال لوا El Loa قرار گرفته است. بلافاصله بعد از خروج از فرودگاه با این منظره ی عظیم و بی مشابه روبرو شدم, و ناخودآگاه تحت تاثیر عظمت این زیبایی قدمی به عقب برداشتم، به این امید که این عکس بی همتا در دید من بگنجد. جسمی مخروطی با قله ای بلند دقت من رابه خود جلب کرد.

کویر آتاکامای شیلی؛منطقه ای عجیب و آخر الزمانی، عکس

این جسم لیکانکابور، Licancabur آتشفشانی در کویر بود. این آتشفشان شکلی دقیقا متقارن و 5919 متر ارتفاع داشت. آتشفشان مثل خدایی در میان مردگان بود که کویر آتاکاما به درگاه او دعا می کرد.

موقعیت جغرافیایی کویر آتاکامای شیلی

من به شدت تحت تاثیر عظمت این آتشفشان بودم، به طوری که کویر دریک لحظه عظمت خودرا در نگاه من از دست داد. چیز عجیب دیگری که در این صحنه جلب دقت می کرد، برف اطراف آتشفشان بود.

میتوانم قسم بخورم که در کویر بودم، ولی اصلا معنی این برف را نمی فهمیدم؛ مگر جز این هست که مواد مذاب از آتشفشان ها فوران می کند. در همین حال گرد و غبار نارنجی از طریق باد جابه جا می شد . به صورتم میخورد و یادآور می شد که این جا کویر هست.

کویر آتاکاما منظره ای پیچیده ای است، کویری مسطح که گویا آخر جهان در آن پیداست.

مساحت آن 78850 کیلومتر مربع بوده و یکی از خشک ترین نواحی روی کره ی زمین بارش 15 میلی متر باران درسال قلمداد میشود. این کویر منطقه ای بسیار نامناسب برای سکونت انسان ها در طی هزاران سال بوده هست.

داستان به خیلی قدیم باز می ­شود، به قرن 8 گذشته از میلاد مسیح، که دهکده­ ی آجری تولور، Tulor که قدیمی ­ترین محل باستانی موجود در شیلی هست، در زیر این آسمان خوشگل قرار داشت. در این منطقه قبیله­ ی کالیما، Calima، چوپانان و گله ­ی گوسفندان شان را بر روی صخره حکاکی کرده ­اند. هر کدام از خطوطی که کشیده ­اند، نشان دهنده ­ی انسانی هست که در این طبیعت وحشی و خشک جان سالم به در برده و زنده مانده هست.

آتشفشان لیکانکابور

رصدخانه­ ی بزرگ آتاکاما که در شمال سانتیاگو ودر کویر آتاکاما قرار گرفته هست .

از آنتن­ ها و تجهیزات بسیار پیشرفته و دقیق برخوردار هست و برای بازدید عموم بهرهگیری می­ شود.

منبع: گردشبان

به "کویر آتاکامای شیلی؛منطقه ای عجیب و آخر الزمانی، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویر آتاکامای شیلی؛منطقه ای عجیب و آخر الزمانی، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید