54 معدن غیرفعال در هرمزگان وارد مدار تولید می شود

به گزارش سفر به کیش، یکی از ظرفیت ها و فرصت های بسیار ارزشمند برای رشد اقتصادی بدون اتکای به درآمدهای نفتی، معادن است و امسال 54 معدن غیرفعال در هرمزگان با حمایت دستگاه های مربوطه وارد مدار تولید می شوند.

54 معدن غیرفعال در هرمزگان وارد مدار تولید می شود

به گزارش سفر به کیش آنلاین به نقل از ایرنا، معاون امور معادن صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد: رقم تخصیص یافته برای احیا این معادن غیرفعال حدود یک هزار میلیارد ریال است.

ابراهیم سعدینی بیان نمود: با آغاز به کار این معادن برای بیش از 500 نفر اشتغال زایی می شود.

وی اضافه کرد: پارسال 25 معدن غیر فعال با اعتبار 470 میلیارد ریال احیا و برای بیش از 200 نفر اشتغال زایی شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: به هر میزان که بتوان از ظرفیت های معدنی موجود در بخش اکتشاف، استخراج و فرآوری پیش رفت، به همان میزان نیز زمینه رشد اقتصادی هرمزگان و در کنار آن کشور ایجاد خواهد شد.

سعدینی با اشاره به استقبال بخش خصوصی از حوزه معادن هرمزگان، شرح داد: ظرفیت های سرمایه گذاری قابل توجهی در حوزه معادن هرمزگان وجود دارد و همواره بستر جذابی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

معاون امور معادن صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: امسال همچنین ذخائر معدنی استان با اکتشافات جدید منابع افزایش می یابد.

براساس اطلاعات منتشره سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، تعداد 112 محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف، 25 معدن دارای گواهینامه کشف و 226 معدن دارای پروانه بهره برداری در این استان با مجموع ذخایر افزون بر یک و نیم میلیارد تن وجود دارد و حدود 3 هزار نفر به طور مستقیم در این معادن فعالیت می کنند.

در هرمزگان می توان برای 20 نوع ماده معدنی اکتشاف انجام داد و معادن پایه این استان شامل سنگ گچ، سنگ آهن، سنگ نمک، سنگ کرومیت و خاک سرخ است.

منبع: همشهری آنلاین

به "54 معدن غیرفعال در هرمزگان وارد مدار تولید می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "54 معدن غیرفعال در هرمزگان وارد مدار تولید می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید