8 کشته در تبادل آتش ارتش های هند و پاکستان

منابع خبری از کشته شدن 8 نظامی هندی و پاکستانی در پی تبادل آتش بین نیروهای دو کشور در نقاط مرزی کشمیر خبر دادند.

8 کشته در تبادل آتش ارتش های هند و پاکستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه خبری الجزیره، روز پنج شنبه در جریان درگیری های مرزی بین نیروهای هندی و پاکستانی در منطقه کشمیر، دست کم 5 نظامی هندی و 3 نظامی پاکستانی کشته شدند.

هند و پاکستان از زمان استقلال پاکستان در سال 1947 تاکنون بر سر منطقه مرزی کشمیر با یکدیگر اختلاف داشته اند و در روزهای اخیر پس از تصمیم دولت هند مبنی بر انتها دادن به قانون 370 که نوعی تضمینی برای حفظ توازن جمعیت در کشمیر تلقی می شد، بحران در این منطقه بار دیگر شدت گرفته است.

دولت پاکستان هفته گذشته سفیر هند در اسلام آباد را در اعتراض به تصمیمات اخیر مقامات دهلی نو اخراج کرد و از بسته شدن بخش هایی از حریم هوایی پاکستان به روی هواپیماهای هندی تا روز پنجم سپتامبر (14 شهریور) اطلاع داد.

روز چهارشنبه عمران خان نخست وزیر پاکستان برای اولین بار در دوران نخست وزیری خود به کشمیر آزاد (کشمیر تحت کنترل هند) سفر کرد و هفتاد و دومین سالروز استقلال کشورش را در کنار مردم این منطقه جشن گرفت. وی طی سخنرانی خود در مجلس منطقه کشمیر اظهار داشت ارتش پاکستان اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد دولت هند برای دخالت های بیشتر در کشمیر آزاد برنامه ریزی نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "8 کشته در تبادل آتش ارتش های هند و پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 کشته در تبادل آتش ارتش های هند و پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید