اخبار سیاسی

تجهیز مطب های پزشکی در سراسر کشور از مهرماه به کارتخوان

طرح تجهیز مطب های پزشکی در سراسر کشور به کارتخوان ، برای ادامه در سنوات آینده به اصلاحات و بازنگری نیاز دارد.

22 مهر 1398

ستادی برای ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه

نسا خلخالی- ارومیه - خبرنگار:دریاچه ارومیه به عنوان بزرگ ترین دریاچه داخلی کشور، بزرگ ترین دریاچه شور خاور میانه و ششمین دریاچه آب شور دنیا پیش از دوران بحرانی خشکسالی، میزبان هزاران گردشگر بوده و این اتفاق امسال با توجه به محقق شدن طرح های احیا و به...

20 مهر 1398

تأکید رئیس جمهور مصر بر ضرورت حفظ ثبات و امنیت لبنان

رئیس حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان که به مصر سفر نموده است با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

17 مهر 1398

یادی از خورخه لوئیس بورخس؛ اسطوره بی مرزی ادبیات

خبرنگاران: در واپسین سال قرن نوزدهم میلادی، در روز 24 اوت 1899، کودکی در بوئنس آیرس به دنیا آمد که چند دهه بعد یکی از تاثیرگذارترین داستان نویسان قرن بیستم شد؛ خورخه لوئیس بورخس، را همچنین از پیشگامان داستان پست مدرن می دانند.

16 مهر 1398

تیم جوان ولی آماده ای داریم، در سبک وزن مدعی شده ایم

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در حاشیه بازدید وزیر ورزش از اردوی این تیم گفت: بعد از مسابقات آسیایی که در چین برگزار گردید رقابت خیلی نزدیکی با میزبان داشتیم و در نهایت دوم شدیم و تنها با اختلاف چند امتیاز قهرمانی...

12 مهر 1398

ظریف در مصاحبه با ان بی سی: ما همواره به متجاوزان درس های خوبی داده ایم

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه ایران در طول تاریخ همواره در برابر متجاوزان از خود دفاع کرده است، گفت: ما درس های خوبی به کسانی داده ایم که به (کشور) ما حمله کرده اند.

28 شهریور 1398

بخش تجارت و بازرگانی رها شده؟

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی معتقد است: ظاهرا مدتی است که در دوران انتقال هستیم و به نظر می رسد بخش تجارت و بازرگانی تقریبا در این مدت رها شده و کمترین دغدغه ای برای این بخش وجود ندارد.

21 شهریور 1398

8 کشته در تبادل آتش ارتش های هند و پاکستان

منابع خبری از کشته شدن 8 نظامی هندی و پاکستانی در پی تبادل آتش بین نیروهای دو کشور در نقاط مرزی کشمیر خبر دادند.

20 شهریور 1398

آمریکا رئیس اطلاعات عمر البشیر را ممنوع الورود کرد

وزارت خارجه آمریکا رئیس سابق دستگاه امنیت و اطلاعات سودان را به دلیل مسائل حقوق بشری و بخصوص دخالت وی در شکنجه معترضان در هفته های پایانی حکومت عمر البشیر از ورود به آمریکا منع کرد.

20 شهریور 1398

ظریف: هند شریک مهمی برای ایران محسوب می گردد

خبرنگاران: وزیر امور خارجه کشورمان در دو نشست جداگانه ضمن دیدار با سفرای هند و سنگاپور بر ضرورت افزایش روابط بین این کشورها و ایران تأکید کرد.

19 شهریور 1398

عارف: بخش دولتی به تنهایی نمی تواند تمامی بار حوزه آموزش کشور را به دوش بکشد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر ضرورت حضور بخش غیردولتی در آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور تاکید نمود و گفت: بخش دولتی به تنهایی نمی تواند تمامی بار حوزه آموزش کشور را به دوش بکشد و باید با نگاه مثبت از حضور بخش خصوصی در این حوزه استقبال کرد.

19 شهریور 1398

بیمه ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این که بیمه های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.

18 شهریور 1398

گفتگوی اختصاصی، حمید رزق: درگیر ی های عدن در راستای تجزیه یمن است

یکی از اعضای انصار الله یمن درگیری های اخیر در عدن را با هدف تجزیه یمن از سوی اشغالگران دانست و خواستار مقابله با این طرح خطرناک شد.

17 شهریور 1398

بحرین میزبان یک نشست آمریکایی درباره امنیت دریانوردی

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد، در راستای برنامه گروه های کاری نشست ضد ایرانی ورشو، قرار است 29 و 30 مهرماه نشستی با موضوع امنیت دریایی به میزبانی بحرین برگزار گردد.

13 شهریور 1398

مسکو: شاید در آسیا موشک میان برد مستقر کنیم، تحریم ظریف محکوم است

معاون وزیر خارجه روسیه با هشدار به آمریکا مبنی بر عدم استقرار موشک های میان برد در منطقه، گفت در غیر این صورت محتمل است مسکو هم موشک هایش را در آسیا مستقر کند.

12 شهریور 1398

40 درصد مصرف اینترنت داخلی است

معاون وزیر ارتباطات با تاکید براینکه بستر امنیتی شبکه ملی اطلاعات فراهم است، گفت: هم اکنون بیش از 40 درصد پهنای باند اینترنت برای اتصال به سایتها و سرویس های داخل کشور ، مصرف می گردد.

11 شهریور 1398

تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه شروع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جنبش اعتراضی به اوضاع مالی فرانسه و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها در سی و هشتمین شنبه سیاه تجمعات خود را شروع کردند.

11 شهریور 1398

آمریکا فرمانده نیروهای ویژه پلیس ونزوئلا را تحریم کرد

وزارت امور خارجه آمریکا از تحریم دو نفر از فرماندهان نظامی ونزوئلا خبر داد.

10 شهریور 1398

وزیر امور خارجه ونزوئلا تحریم ظریف را محکوم کرد

وزیر امور خارجه ونزئولا در پیامی توییتری نوشت که تحریم غیرقانونی آمریکا علیه ظریف، نمی تواند صدای او را خاموش کند.

9 شهریور 1398

کره شمالی از دفتر ارتباطی دو کُره خارج شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پس از شکست مذاکرات هانوی در ویتنام میان سران واشنگتن و پیونگ یانگ، مقامات کره شمالی امروز آدینه از دفتر ارتباطی میان 2 کُره که به تازگی تاسیس شده بود خارج شدند.

5 شهریور 1398
تعداد: (65)